15 maja 2020

Oktawia Nowacka promuje dietę roślinną w kampanii Jasna Strona Mocy

Brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich, wielokrotna medalistka mistrzostw Polski, Europy oraz świata, a teraz także twarz kampanii społecznej, promującej dietę roślinną wśród sportowców. Oktawia Nowacka jest byłą reprezentantką Polski w pięcioboju nowoczesnym, a niedawno została ogłoszona nową ambasadorką ogólnopolskiej kampanii Jasna Strona Mocy.

Oktawia Nowacka jest mieszkanką niewielkiej miejscowości Łomianki, a pochodzi ze Starogardu Gdańskiego. Sportem zainteresowała się już we wczesnych latach życia. Od dziecka startowała w zawodach pływackich oraz biegowych. Kiedy w jej życiu przyszedł czas na wybór kierunku, w którym miała się rozwijać, zdecydowała się na pięciobój nowoczesny, łącząc przy tym wszystkie swoje ulubione dyscypliny sportowe.

Oprócz niepodważalnych sukcesów sportowych, Nowacka znana jest ze swojej empatii do zwierząt. Zaczęła interesować się odżywianiem około 6 lat temu, koncentrując się na swoim zdrowiu i pracy nad formą. Dieta bezmięsna okazała się wtedy oczywistym wyborem. Nowacka przyznaje jednak, że wprowadzenie nowej diety wymagało od niej wprawy i wypracowania odpowiednich nawyków. Poza aspektami etycznymi i zdrowotnymi, o wyborze diety wegetariańskiej zaważyła także troska o środowisko.

Chcąc udowodnić, że osiąganie sukcesów sportowych na diecie bezmięsnej jest możliwe, Nowacka postanowiła wesprzeć kampanię społeczną Jasna Strona Mocy, której głównym celem jest promocja diety roślinnej wśród sportowców.

– Bardzo się cieszę, że mogę dołączyć do grona sportowców Jasnej Strony Mocy – mówi Oktawia Nowacka – Dieta bezmięsna jest mi bardzo bliska i znacznie odmieniła moje życie. Nidy nie upierałam się, że roślinny sposób odżywiania jest jedynym możliwym i najlepszym w sporcie. Ale z doświadczenia wiem, że dobrze zbilansowana dieta roślinna pozwala osiągać równie wspaniałe rezultaty. Inne plusy przejścia na jasną stronę? Otwarty umysł, zdrowie, świadomość, radość z tego, że troszczysz się o kondycję planety i nie popierasz cierpienia innych istot – dodaje.

Jasna Strona Mocy to społeczność sportowców, trenerów, a także dietetyków i ekspertów, którzy chcą dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi osobami zainteresowanymi zmianą diety. Twórcy kampanii koncentrują się na rozpowszechnianiu rzetelnych informacji w zakresie żywienia oraz obalaniu powielanych mitów na temat diety roślinnej w świecie sportu.

Jesteśmy bardzo podekscytowani współpracą z Oktawią – mówi Anna Kozłowska z kampanii Jasna Strona Mocy – W naszej kampanii chcemy pokazać, że sport i dieta roślinna idą w parze, mięso wcale nie jest niezbędne do budowania mięśni i siły. Nasi ambasadorzy to mistrzowie w swoich dziedzinach. Cieszymy się, że Oktawia dołączyła do tego wspaniałego grona – dodaje Kozłowska.

Więcej informacji na temat kampanii znajduje się pod tym linkiem.

Partnerem Monitorującym Media Stowarzyszenia jest IMM

Obserwuj nas

Bądź na bieżąco

Trzymaj z nami rękę na pulsie i dołącz do 4629 osób, którym zależy na losie zwierząt hodowanych przemysłowo.

Wysyłając formularz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie zawartych w nim danych osobowych i informowanie Cię o działaniach Stowarzyszenia Otwarte Klatki zgodnie z naszą polityką prywatności.

Stowarzyszenie Otwarte Klatki

ul. Grottgera 16/1, 60-758 Poznań

KRS: 0000444120