4 sierpnia 2021

Oscar de la Renta rezygnuje z futer naturalnych!

Światowej sławy dom mody Oscar de la Renta ogłosił, że zgodnie z oświadczeniem Coalition to Abolish the Fur Trade USA wycofuje futra zwierzęce ze swoich kolekcji.

„Oscar de la Renta nie używa futer w swoich kolekcjach ani nie sprzedaje futer w swoich sklepach i nie będzie tego robić w przyszłości”, czytamy w oświadczeniu firmy. „Ponadto, po zakończeniu okresu wyprzedaży licencji, żadne nowe produkty wykorzystujące futro i opatrzone znakiem towarowym Oscar de la Renta nie będą oferowane do sprzedaży”.

Oscar de la Renta w swoim zobowiązaniu do rezygnacji z futra dołącza do sporego grona innych marek. W czerwcu br. Grupa Neiman Marcus również ogłosiła, że nie będzie już używać futer. Nowa polityka firmy eliminuje produkty z futer zwierzęcych ze sklepów i stron internetowych Neiman Marcus i Bergdorf Goodman oraz wzywa do zamknięcia salonów futrzarskich w obu oddziałach (Neiman Marcus ma 21 salonów futrzarskich w sklepach; Bergdorf’s – jeden).

Grono marek rezygnujących z futer naturalnych stale się poszerza o światowej sławy projektantów i domy mody, w tym te luksusowe. Marki nie chcą być kojarzone z niepotrzebnym cierpieniem zwierząt i wychodzą naprzeciw konsumentom, którzy chcą dokonywać bardziej etycznych i świadomych wyborów – mówi Julia Tylman, koordynatorka kampanii Sklepy Wolne Od Futer.

Sklepy Wolne Od Futer (ang. Fur Free Retailer) to kampania międzynarodowej koalicji Fur Free Alliance, która ma na celu zapewnienie konsumentom rzetelnych informacji na temat polityki sklepów w kwestii futer, pozwalając w ten sposób dokonywać świadomych i etycznych wyborów. Kampania promuje wyłącznie sprzedawców, którzy zobowiązali się pisemnie do niesprzedawania naturalnych futer oraz wszelkich dodatków futrzanych. Aktualnie do programu należy ponad 1500 firm, marek i projektantów z całego świata.

Pełną listę sklepów, które nie używają już futer w swoich kolekcjach, można zobaczyć na stronie Fur Free Retailer.

Obserwuj nas

Bądź na bieżąco

Trzymaj z nami rękę na pulsie i dołącz do 4629 osób, którym zależy na losie zwierząt hodowanych przemysłowo.

Wysyłając formularz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie zawartych w nim danych osobowych i informowanie Cię o działaniach Stowarzyszenia Otwarte Klatki zgodnie z naszą polityką prywatności.

Stowarzyszenie Otwarte Klatki

ul. Grottgera 16/1, 60-758 Poznań

KRS: 0000444120