5 października 2018

Ośrodek wypoczynkowy „Zacisze Bis” w Koszelówce dołącza do kampanii RoślinnieJemy

Pod koniec sierpnia tego roku położony nad Jeziorem Zdworskim ośrodek wypoczynkowy „Zacisze BIS” dołączył do ogólnopolskiej kampanii „RoślinnieJemy” promującej dietę roślinną. Decyzja motywowana była sukcesem ośrodka, jakim było przyjęcie dużej grupy wolontariuszy ze stowarzyszenia Otwarte Klatki.

Kampania RoślinnieJemy koordynowana przez stowarzyszenie Otwarte Klatki wspiera restauracje, producentów żywności oraz sieci handlowe we wprowadzaniu oraz promowaniu roślinnych produktów oraz dań. Kampania, a teraz także ośrodek wypoczynkowy „Zacisze Bis” w Koszelówce, reagują dynamicznie na zmieniające się preferencje żywieniowe konsumentów.

Obecnie już prawie 60% (57,8) Polaków deklaruje zmniejszenie spożycia produktów pochodzenia zwierzęcego. Ponadto prawie 10% respondentów w grupie wiekowej 25-34 lata deklaruje, że jest na diecie wegetariańskiej lub wegańskiej. Aby dotrzeć do tej nowej grupy konsumentów coraz więcej firm decyduje się na wprowadzenie opcji roślinnych do menu. Niedawno w tej grupie znalazł się także ośrodek “Zacisze Bis”.

Każda grupa goszcząca u nas traktowana jest indywidualnie. Bardzo chętnie uczymy się nowych rzeczy – mówi Martyna lamecka, menadżerka ośrodka – Przyjęcie tak dużej grupy wegańskiej (po raz pierwszy zresztą) było dla nas wyzwaniem, ale chęć poznania nowych smaków i dotarcie do nowej grupy przeważyły nad wszelkimi wątpliwościami – dodaje.

Debiut ośrodka okazał się wielkim sukcesem. Jak relacjonują przedstawiciele Stowarzyszenia Otwarte Klatki, uczestnicy byli pod ogromnym wrażeniem tego, jak szeroka gama w pełni wegańskich i przede wszystkim bardzo smacznych potraw codziennie gościła na stołach w Koszelówce.

Kuchnia roślinna była miłą niespodzianką także dla szefowej kuchni, Beaty Berlińskiej: Sama byłam zaskoczona, że dania bezmięsne mogą być tak smaczne. Z pewnością kilka z przygotowanych potraw zagości w naszym menu na dłużej. Podziękowania od zadowolonych gości były największą nagrodą za włożony wysiłek.

Ośrodek w Koszelówce funkcjonuje przez cały rok i już w tej chwili jest całkowicie przygotowany na przyjmowanie dużych grup zorganizowanych z w pełni roślinnym jadłospisem.

Obserwuj nas

Bądź na bieżąco

Trzymaj z nami rękę na pulsie i dołącz do 4629 osób, którym zależy na losie zwierząt hodowanych przemysłowo.

Wysyłając formularz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie zawartych w nim danych osobowych i informowanie Cię o działaniach Stowarzyszenia Otwarte Klatki zgodnie z naszą polityką prywatności.

Stowarzyszenie Otwarte Klatki

ul. Grottgera 16/1, 60-758 Poznań

KRS: 0000444120