31 stycznia 2018

Otwarte Klatki organizują wyjątkową Galę Charytatywną

Z okazji pięciolecia działalności, 10 lutego 2018 roku Stowarzyszenie organizuje wyjątkową Galę Charytatywną, z której dochód przeznaczony zostanie na dalsze działania statutowe.

O organizacji

Otwarte Klatki to stowarzyszenie, którego celem jest zapobieganie cierpieniu zwierząt poprzez wprowadzanie systemowych zmian społecznych, dokumentowanie warunków chowu przemysłowego oraz edukację promującą pozytywne postawy wobec zwierząt. Minęło 5 lat, odkąd Otwarte Klatki rozpoczęły działalność. Organizacja założona przez grupę przyjaciół znalazła rzesze zwolenników i stała się jedną z najlepiej rozpoznawalnych organizacji działających na rzecz zwierząt w Polsce, a rozwój deklaruje także w innych krajach. Wśród swoich sukcesów, Otwarte Klatki wymieniają poprawę losu milionów kur znoszących jaja dzięki kampanii Jak One To Znoszą, podniesienie świadomości społecznej na temat hodowli zwierząt futerkowych dzięki publikowanym śledztwom, promowanie sportu na diecie roślinnej oraz współpracę ze znanymi osobowościami polskiej sceny gastronomicznej, kulturalnej i rozrywkowej.

Nagrody

Efektywne działania stowarzyszenia zostały docenione: Otwarte Klatki otrzymały tytuł „Standout Charity”od Animal Charity Evaluators, organizacji zajmującej się oceną skuteczności instytucji pomagających zwierzętom, a fundacja Silicon Valley Community Foundation za sprawą rekomendacji Open Philanthropy Project przekazała Otwartym Klatkom grant w wysokości prawie pół miliona dolarów na dalszy rozwój w Europie Wschodniej.

Program Gali Działamy dla Zmiany

Gala Charytatywna stworzy okazję na spotkanie dla ludzi, którzy dbają o zwierzęta i chcą im pomóc w najlepszy możliwy sposób. Oznacza to nie tylko celebrację sukcesów, jakie odniesiono w walce o lepszy los dla zwierząt w minionych latach. Muzyka na żywo, lampka dobrego wina i przekąski od najlepszych warszawskich restauracji mają być rodzajem podziękowania wyjątkowym osobom, które wspierały organizację przez ostatnie lata.

Wieczór wzbogacą osobowości, które na co dzień zajmują się zmienianiem świata na lepsze – pojawią się współzałożyciele fundacji Efektywny Altruizm, youtuber Everyday Hero i prezeska Otwartych Klatek – Dobrosława Gogłoza. Inspirujące wystąpienia będą przyczynkiem do wspólnego spojrzenia w przyszłość, na coraz większe możliwości zmiany świata.

Dodatkowo podczas Gali odbędzie się cicha aukcja charytatywna, z której cały dochód zostanie przeznaczony na realizację naszych kampanii na rzecz zwierząt. Przedmioty i przeżycia na aukcję charytatywną zostały przekazane przez Pat Guzik i Mateusza Kołka, Violę Śpiechowicz, Nenukko, Adama Kuncickiego, Tel Aviv Food & Wine, Agatę Buzek

Partnerzy

Gala Charytatywna odbędzie się w nowoczesnej przestrzeni Służewskiego Domu Kultury w Warszawie, budynku wyróżnionego Nagrodą Architektoniczną POLITYKI 2013 i będącego głównym partnerem gali. Ten wyjątkowy obiekt pochwalić się może nie tylko bogatą ofertą kulturalną, artystyczną i edukacyjną, ale także propagowaniem ekologii i troski o zwierzęta.

Pierwszym sponsorem głównym jest MSKPU  Międzynarodowa Szkoła Kostiumografii i Projektowania Ubioru, najbardziej rozpoznawalna marka edukacyjna w polskim środowisku branżowym. MSKPU to nie tylko wiodąca szkoła mody w Polsce, ale przede wszystkim jedyna placówka, która posiada zapisy statutowe o niestosowaniu futer ani skór naturalnych w kolekcjach dyplomowych studentów. Wykłady oraz projekty edukacyjne MSKPU dla przyszłych projektantów oraz kostiumografów obejmują etykę w modzie, w tym zagadnienia związane z ochroną praw zwierząt.

Drugim sponsorem głównym jest Leonardo Verde. Jest to pierwsza w Polsce restauracja oferująca roślinne wariacje na temat kuchni włoskiej w wydaniu zdrowym, bezcukrowym (lokal posiada certyfikat Fundacji Szczęśliwi Bez Cukru), często z produktów bezglutenowych. Najmocniejszą stroną menu są oryginalne i nieoczywiste połączenia smaków i konsystencji roślin. Oprócz części restauracyjnej, w Leonardo Verde znajduje się przytulna sala barowa. Na gości czekają ciasta bez cukru i bez glutenu, ekologiczne wina oraz koktajle na bazie owoców, warzyw i ziół.

Obserwuj nas

Bądź na bieżąco

Trzymaj z nami rękę na pulsie i dołącz do 4629 osób, którym zależy na losie zwierząt hodowanych przemysłowo.

Wysyłając formularz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie zawartych w nim danych osobowych i informowanie Cię o działaniach Stowarzyszenia Otwarte Klatki zgodnie z naszą polityką prywatności.

Stowarzyszenie Otwarte Klatki

ul. Grottgera 16/1, 60-758 Poznań

KRS: 0000444120