18 marca 2020

Paweł Rawicki nowym prezesem Otwartych Klatek

Paweł Rawicki, który do tej pory pełnił funkcję wiceprezesa Stowarzyszenia Otwarte Klatki, objął stanowisko prezesa organizacji. Dotychczasowa prezeska Dobrosława Gogłoza objęła stanowisko CEO w Anima International, jednej z najskuteczniejszych organizacji walczących o lepszy los zwierząt hodowlanych, w której skład wchodzą Otwarte Klatki.

Stowarzyszenie Otwarte Klatki to organizacja prozwierzęca, która powstała w 2012 roku w Polsce. W przeciągu kilku lat otworzyła swoje oddziały również w innych krajach europejskich – na Litwie, Ukrainie, w Estonii, Wielkiej Brytanii, Rosji oraz Białorusi. Od 2018 roku Otwarte Klatki są częścią Anima International, organizacji międzynarodowej, która w 2019 roku została uznana przez Animal Charity Evaluators za jedną z czterech najskuteczniejszych organizacji prozwierzęcych na świecie.

Od początku istnienia organizacji stanowisko prezeski obejmowała Dobrosława Gogłoza, współzałożycielka Otwartych Klatek. Podczas wieloletniej pracy na rzecz Stowarzyszenia Gogłoza nawiązała współpracę z organizacjami z całej Europy, łącząc aktywistów ruchu prozwierzęcego w większy twór, jakim jest Anima International. Zajmując pozycję CEO tej organizacji, Gogłoza przekazała stanowisko prezesa polskiego oddziału Otwartych Klatek Pawłowi Rawickiemu.

 – Paweł jest współzałożycielem Otwartych Klatek, tak jak ja – mówi Dobrosława Gogłoza – Jestem przekonana, że będzie świetnie pełnił stanowisko prezesa i że będziemy dalej oboje dbać o sprawne działanie organizacji i skuteczność prowadzonych przez nas kampanii – dodaje.

Paweł Rawicki do tej pory był wiceprezesem, członkiem zarządu oraz koordynował kampanię “Cena Futra”, która dąży do zakazu hodowli zwierząt na futro w Polsce. Przez wszystkie lata istnienia organizacji działał aktywnie w imię polepszenia losu zwierząt futerkowych.

Objęcie stanowiska prezesa Stowarzyszenia Otwarte Klatki to dla mnie niezwykły zaszczyt – mówi Paweł Rawicki – Kiedy dziewięć lat temu po raz pierwszy padł pomysł założenia takiej organizacji, nie przypuszczałem jak daleko zajdziemy i jak dużo uda się zrobić. Będziemy dalej pracować, aby nasze działania przynosiły jak najlepsze efekty dla zwierząt – dodaje.

W ostatnich miesiącach Rawicki często pojawiał się w mediach w kontekście największej w historii portalu siepomaga.pl zbiórki pięniężnej, która prowadzona była na rzecz jego synka Alexa. Alex choruje na rdzeniowy zanik mięśni typu I – rodzice Alexa zbierali fundusze na terapię genową Zolgensma, która obecnie dostępna jest w Stanach Zjednoczonych i kosztuje ponad 9 milionów złotych. Zbiórka zakończyła się sukcesem i Alex otrzymał już lek.

Partnerem Monitorującym Media Stowarzyszenia jest

Obserwuj nas

Bądź na bieżąco

Trzymaj z nami rękę na pulsie i dołącz do 4629 osób, którym zależy na losie zwierząt hodowanych przemysłowo.

Wysyłając formularz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie zawartych w nim danych osobowych i informowanie Cię o działaniach Stowarzyszenia Otwarte Klatki zgodnie z naszą polityką prywatności.

Stowarzyszenie Otwarte Klatki

ul. Grottgera 16/1, 60-758 Poznań

KRS: 0000444120