20 sierpnia 2018

Protest “Otwartych Klatek” pod Krakowskim Kredensem

18 sierpnia 2018 pod sklepem Krakowskiego Kredensu na ulicy Floriańskiej odbyła się manifestacja zorganizowana przez Stowarzyszenie Otwarte Klatki. Wolontariusze Stowarzyszenia wyrażali swój sprzeciw wobec braku polityki wycofania jaj pochodzących z chowu klatkowego ze składu produktów firmy.

Aktywiści stali przed sklepem z plakatami ukazującymi realia chowu klatkowego oraz pytali przechodniów o ich opinię na temat warunków bytowych kur niosek.

– Większość osób znała realia chowu klatkowego i dziwiła się, że Krakowski Kredens nadal używa jaj pochodzących z takich ferm – mówi Patrycja Gołąbek, koordynatorka akcji za Stowarzyszenia Otwarte Klatki – Zachęcamy wszystkich, którzy również nie zgadzają się na cierpienie zwierząt w hodowlach przemysłowych do podpisania petycji na stronie https://kampanie.otwarteklatki.pl/krakowski-kredens – dodaje.

W Polsce prawie 100 firm podjęło decyzję o wycofaniu jaj z chowu klatkowego ze sprzedaży lub z łańcucha produkcji. Stowarzyszenie ma nadzieję, że Krakowski Kredens, licząc się z opinią publiczną, również złoży podobną deklarację.

 

Obserwuj nas

Bądź na bieżąco

Trzymaj z nami rękę na pulsie i dołącz do 4629 osób, którym zależy na losie zwierząt hodowanych przemysłowo.

Wysyłając formularz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie zawartych w nim danych osobowych i informowanie Cię o działaniach Stowarzyszenia Otwarte Klatki zgodnie z naszą polityką prywatności.

Stowarzyszenie Otwarte Klatki

ul. Grottgera 16/1, 60-758 Poznań

KRS: 0000444120