31 grudnia 2020

Rusza Roślinne Wyzwanie – Edycja Sportowa! Zapisy trwać będą przez cały styczeń

Kampanie Jasna Strona Mocy oraz Roślinne Wyzwanie połączyły siły i wspólnie przygotowały akcję “Roślinne Wyzwanie – Edycję Sportową”, która rusza już 1 stycznia i będzie trwała przez cały miesiąc. Wyzwanie skierowane jest do wszystkich osób aktywnych fizycznie, które chciałyby urozmaicić swoją dietę i spróbować jeść bardziej roślinnie.

Wyzwanie trwa 22 dni, zapisywać się można przez cały styczeń. Po dołączeniu do wyzwania, uczestnik otrzymuje dzienne newslettery, w których zawarte są jadłospisy dla sportowców (o podwyższonej kaloryczności i podaży białka), specjalistyczne rady odnośnie żywienia roślinnego w sporcie oraz liczne wskazówki i inspiracje. Autorzy wyzwania chcą zachęcić wszystkie osoby aktywne fizycznie do spróbowania bardziej roślinnej diety, pokazując, że jest ona łatwa, smaczna i może zapewnić zapotrzebowanie m.in. na kaloryczność i białko, ale też inne mikro- i makroelementy.

Serdecznie zachęcamy wszystkich do podjęcia Roślinnego Wyzwania – mówi Karolina Centkowska, koordynatorka kampanii – W ramach akcji zapewniamy duże wsparcie merytoryczne oraz sporą dawkę inspiracji. Nie ma lepszej pory na spróbowanie diety roślinnej niż początek roku! – dodaje Centkowska.

Roślinne Wyzwanie to kampania, która trwa już od kilkunastu miesięcy, jednak, jak podkreślają koordynatorki akcji, styczniowa edycja jest wyjątkowa i różni się od poprzednich.

Tym razem wyzwanie kierujemy szczególnie do osób aktywnych fizycznie, aby same mogły przekonać się o tym, że na diecie roślinnej można jeść pełnowartościowe i pyszne posiłki, które dostarczają nam odpowiedniej ilości energii, trzeba tylko zaopatrzyć się w podstawową wiedzę – komentuje Anna Kozłowska, koordynatorka akcji z ramienia Jasnej Strony Mocy – Nie bójcie się eksperymentów, spróbujcie diety roślinnej przez 22 dni i sami zobaczycie, jaki będzie efekt! – dodaje Kozłowska.

Dieta bezmięsna cieszy się dużą popularnością wśród sportowców – z mięsa tymczasowo zrezygnował Robert Lewandowski, a Hubert Hurkacz, najlepszy polski tenisista, je całkowicie wegańsko. Wśród sportowców na diecie roślinnej są również światowej sławy strongman Patrik Baboumian, ultramaratończyk Scott Jurek czy tenisistka Serena Williams.

Do sportowej edycji Roślinnego Wyzwania dołączyć można pod tym linkiem. Akcja trwa do 31 stycznia. Można również dołączyć do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/136748054886975

Zapisy do sportowej edycji Roślinnego Wyzwania: https://roslinnewyzwanie.pl/edycja-sportowa

Jasna Strona Mocy: https://jasnastronamocy.org/

Partner Monitorujący Media Stowarzyszenia: imm-logo-poziom_72dpi_0.jpg    

Obserwuj nas

Bądź na bieżąco

Trzymaj z nami rękę na pulsie i dołącz do 4629 osób, którym zależy na losie zwierząt hodowanych przemysłowo.

Wysyłając formularz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie zawartych w nim danych osobowych i informowanie Cię o działaniach Stowarzyszenia Otwarte Klatki zgodnie z naszą polityką prywatności.

Stowarzyszenie Otwarte Klatki

ul. Grottgera 16/1, 60-758 Poznań

KRS: 0000444120