26 maja 2023

Sześć znanych mam staje w obronie zwierząt w ten Dzień Matki we wzruszającym filmie [WIDEO]

Z okazji Dnia Matki sześć znanych kobiet: Asia Opozda, Zosia Zborowska-Wrona, Marysia Winiarska, Edyta Pazura, Kasia Sokołowska i Monika Mrozowska, wzięło udział w spocie Otwartych Klatek, w którym zwracają uwagę na los zwierzęcych mam oraz ich dzieci, które cierpią w hodowli klatkowej, i zachęcają do podpisania petycji do Ministra Rolnictwa.

We wzruszającym spocie znane mamy prowadzą rozmowę o macierzyństwie i jego urokach – padają m.in. pytania: „Jak opisałabyś jednym słowem macierzyństwo?” i „Czego nauczyłaś się od swojego dziecka?”. Przyjemną i lekką wymianę doświadczeń przełamuje pytanie Zosi Zborowskiej-Wrony, które kieruje do swojej matki – Marysi Winiarskiej:

Co byś zrobiła, gdyby ktoś skrzywdził Twoje dziecko?”

„Skrzywdziłabym też tę osobę” – odpowiada bez zawahania się Marysia Winiarska. To samo pytanie otrzymują pozostałe mamy – każda z nich reaguje podobnie. „W skrajnym przypadku byłabym w stanie zabić” – stwierdza Monika Mrozowska, z czym zgadza się jej towarzyszka rozmowy Asia Opozda.

>> LINK DO SPOTU <<<

Macierzyństwo to poznawanie się nawzajem, budowanie więzi, opieka, bezgraniczna miłość. W Dzień Matki chcemy przypomnieć o tych mamach, którym dzieci są odbierane zaraz po urodzeniu i zamykane w ciasnych kojcach, które płaczą i nawołują za swoim potomstwem, oraz o tych, które, zamknięte w ciasnej klatce, karmią swoje młode przez pręty. Macierzyństwo w hodowli i chowie klatkowym to koszmar, na który nikt nie zasługuje – mówi Weronika Pochylska, członkini zespołu kampanii „Jednym Głosem” w Stowarzyszeniu Otwarte Klatki.

Akcja jest częścią kampanii Otwartych Klatek „Jednym Głosem”, w ramach której aktywiści współpracują ze znanymi osobami, aby nagłośnić problem klatkowej hodowli zwierząt i zachęcić jak największą liczbę osób do złożenia podpisu pod petycją skierowaną do Ministra Rolnictwa: www.jednym-glosem.pl. Podpisy zbierane są wspólnie z fundacją Compassion In World Farming Polska.

Każdego roku w Polsce około 42 miliony zwierząt trzymanych jest w klatkach lub kojcach indywidualnych – są to kury nioski, cielęta, maciory, króliki i przepiórki. Liczne opracowania naukowe, w tym najnowsze rekomendacje Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA), jasno stwierdzają, że klatki nie są w stanie zapewnić zwierzętom odpowiedniego dobrostanu i uniemożliwiają im realizowanie swoich podstawowych potrzeb.

Jak mówią aktywiści, teraz mamy szansę, aby odmienić los milionów zwierząt – nie tylko w Polsce, ale całej Unii Europejskiej.

Trwa rewizja wszystkich unijnych przepisów dotyczących ochrony zwierząt, a dodatkowo jesienią tego roku ma zostać przedstawiony wniosek ustawodawczy w sprawie zakazu chowu i hodowli zwierząt w klatkach. To skutek ogromnego sukcesu Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej „Koniec Epoki Klatkowej”, pod którą podpisało się 1,4 miliona Europejczyków. Dlatego w ramach projektu „Zakończmy Epokę Klatkową” wspólnie z Compassion In World Farming zbieramy podpisy pod petycją, licząc, że polskie Ministerstwo Rolnictwa weźmie pod uwagę dowody naukowe oraz opinię społeczną i nie będzie blokować pozytywnych dla zwierząt zmian – mówi Maria Madej, koordynatorka „Zakończmy Epokę Klatkową” w Otwartych Klatkach.

Już ponad 170 tys. osób podpisało się pod petycją do Ministra Rolnictwa, która dostępna jest na stronie: www.jednym-glosem.pl

Partnerem Monitorującym Media Stowarzyszenia jest

Obserwuj nas

Bądź na bieżąco

Trzymaj z nami rękę na pulsie i dołącz do 4629 osób, którym zależy na losie zwierząt hodowanych przemysłowo.

Wysyłając formularz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie zawartych w nim danych osobowych i informowanie Cię o działaniach Stowarzyszenia Otwarte Klatki zgodnie z naszą polityką prywatności.

Stowarzyszenie Otwarte Klatki

ul. Grottgera 16/1, 60-758 Poznań

KRS: 0000444120