8 listopada 2018

Tydzień bez futra we Wrocławiu: 17-25 listopada 2018

25 listopada przypada Światowy Dzień Bez Futra. Wrocławski oddział stowarzyszenia Otwarte Klatki zaprasza z tej okazji do wzięcia udziału w Tygodniu Bez Futra, w trakcie którego odbędzie się szereg wydarzeń mających wspomóc działania aktywistów na rzecz wprowadzenia zakazu hodowli zwierząt futerkowych w Polsce.

Akcja organizowana jest w ramach prowadzonej przez Otwarte Klatki kampanii społecznej „Cena Futra”, która ma celu przekonanie posłów do poparcia zakazu hodowli zwierząt na futra. Otwarte Klatki apelują o natychmiastowe wznowienie prac nad projektem nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Według badań opinii publicznej takie rozwiązanie cieszy się  poparciem Polaków ponad 66% społeczeństwa chciałoby zakazu hodowli lisów i jenotów na futro. Znalazło to odzwierciedlenie w zorganizowanej 13 września tego roku w Warszawie demonstracji „Gdzie ta dobra zmiana dla zwierząt?”, w której wzięło udział 5 tysięcy osób.

Tydzień Bez Futra to nie tylko ukoronowanie dotychczasowych działań Stowarzyszenia,
ale również akcja mająca na celu budowanie świadomości społecznej dotyczącej warunków życia zwierząt na fermach futrzarskich. Wszyscy, którym leży na sercu dobro zwierząt, mają w tym czasie realną możliwość włączenia się w działania Otwartych Klatek. Na nadchodzące dni przewidziano następujące wydarzenia:

17-25.11 – „Kup Piwo Dla Zwierzaka” – Lokale takie jak 4Hops, Cuda na Kiju, Karavan, Mleczarnia przekazują zyski ze sprzedaży piwa na wsparcie działań Otwartych Klatek.

17.11 – „Tatuaże zamiast futra” – Walk-in-Day w Underdog Tattoo, z którego dochód zostanie przekazany na cele statutowe Stowarzyszenia Otwarte Klatki.

18.11 – Otwarta Kuchnia z pokazem gotowania w D.K. Luksus, z której dochód zostanie przekazany na sprzęt dla aktywistów (np. kamery, noktowizory).

20.11 – Urodziny GreenBusa – Potrawy w okazyjnych cenach oraz loteria fantowa, z której dochód w całości przeznaczony zostanie na wsparcie Otwartych Klatek.

21.11, godz. 20 – Pokaz filmu „Klatki” w klubie Surowiec. Dokument ten stanowi zapis historii grupy aktywistów organizacji Otwarte Klatki i ich walki o ujawnianie prawdy skrywanej przez hodowców lisów i norek.

23-24.11 – „Dobre Cięcie” – Benefitowy Walk-In-Day m.in. w Stara Szkoła- i Zimny Drań Barber Shop. Tego dnia w salonach obowiązuje zasada “walk-in”, czyli “kto pierwszy,
ten lepszy”. Cały dochód ze strzyżenia przekazany zostanie na cele statutowe Stowarzyszenia Otwarte Klatki.

23.11 godzina 20 – Open Quiz w 4Hops z wiedzy ogólnej. Dochód ze sprzedaży biletów, zostanie przekazany na działalność stowarzyszenia Otwarte Klatki

24.11 godzina 21 – Open Quiz z serialu “Przyjaciele” w klubie surowiec.  Dochód ze sprzedaży

biletów, zostanie przekazany na działalność stowarzyszenia Otwarte Klatki

25.11 godzina 13 – akcja uliczna z okazji Dnia Bez Futra, której celem jest nagłośnienie tematu nowelizacji. Działanie skierowane bezpośrednio do polityków, oparte na zbieraniu podpisów pod postulatami stowarzyszenia.

Wszelkie szczegółowe informacje można znaleźć również na fanpage’u organizacji Otwarte Klatki na Facebooku oraz stronach Wrocław.pl oraz Wydarzysie.pl.

 

Obserwuj nas

Bądź na bieżąco

Trzymaj z nami rękę na pulsie i dołącz do 4629 osób, którym zależy na losie zwierząt hodowanych przemysłowo.

Wysyłając formularz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie zawartych w nim danych osobowych i informowanie Cię o działaniach Stowarzyszenia Otwarte Klatki zgodnie z naszą polityką prywatności.

Stowarzyszenie Otwarte Klatki

ul. Grottgera 16/1, 60-758 Poznań

KRS: 0000444120