20 maja 2021

Valentino rezygnuje z futer naturalnych!

Światowej sławy włoska marka Valentino oficjalnie ogłosiła, że rezygnuje z futer naturalnych w swoich kolekcjach – zmiana ma wejść w życie z początkiem 2022 roku. W swoim oświadczeniu firma Valentino poinformowała także o zakończeniu działalności swojej marki REDValentino wraz z kolekcją jesień-zima 2023/2024.

Prezes Jacopo Venturini tak tłumaczy podjęte decyzje: “Maison de Couture (dom mody – przyp. red.) dla nas oznacza kreatywność, wyjątkowość, intymność i inkluzywny sposób myślenia. Rezygnacja z futra wpisuje się doskonale w wartości naszej firmy. Intensywnie poszukujemy różnych materiałów, mając na uwadze większą dbałość o środowisko w kolekcjach na nadchodzące lata”.

Marka futrzarska Valentino Polar, z siedzibą w Mediolanie, zakończy działalność pod koniec 2021 roku. Ostatnią kolekcją, w której pojawi się futro zwierzęce będzie jesień-zima 2021/22. Jeśli chodzi o markę REDValentino, której ostatnią kolekcją będzie jesień-zima 2023/24, a jej działalność zostanie zawieszona z początkiem 2024 roku.

“Estetyczna wizja naszego Dyrektora Kreatywnego – w połączeniu z duchem kunsztu wykonania i doskonałości wykonania – doskonale harmonizuje z nowymi technologiami i przyszłymi celami”, wyjaśnia Venturini.

Z decyzji bardzo cieszą się przedstawiciele Stowarzyszenia Otwarte Klatki, które od prawie dziesięciu lat walczy o zakaz hodowli zwierząt na futro w Polsce i prowadzi polską edycję międzynarodowego programu “Sklepy Wolne Od Futer”.

Valentino to kolejny gigant branży modowej, który udowadnia, że nie ma przyszłości w modzie dla futer zwierzęcych – mówi Julia Tylman, koordynatorka Sklepów Wolnych Od Futer – Z każdym rokiem pojawiają się na rynku kolejne, etycznie produkowane alternatywy futer naturalnych, globalnie już ponad 1500 firm oficjalnie zrezygnowało z futer. Bardzo nas cieszy, że marka Valentino dołączyła do tego grona – dodaje Tylman.

Pełną listę sklepów, które nie używają już futer zwierzęcych można zobaczyć na stronie Fur Free Retailer.

Źródło: https://www.ilsecoloxix.it/animal-house/2021/05/18/news/moda-dal-2022-valentino-dice-addio-alle-pellicce-e-diventa-fur-free-1.40287639

Sklepy Wolne Od Futer (ang. Fur Free Retailer) to kampania międzynarodowej koalicji Fur Free Alliance, która ma na celu zapewnienie konsumentom rzetelnych informacji na temat polityki sklepów w kwestii futer, pozwalając w ten sposób dokonywać świadomych i etycznych wyborów. Kampania promuje wyłącznie sprzedawców, którzy zobowiązali się pisemnie do niesprzedawania naturalnych futer oraz wszelkich dodatków futrzanych. Aktualnie do programu należy ponad 1500 firm, marek i projektantów z całego świata.

https://www.otwarteklatki.pl/sklepy-wolne-od-futer

Logotyp kampanii: https://www.otwarteklatki.pl/media/materialy-graficzne

Partner Monitorujący Media Stowarzyszenia

Obserwuj nas

Bądź na bieżąco

Trzymaj z nami rękę na pulsie i dołącz do 4629 osób, którym zależy na losie zwierząt hodowanych przemysłowo.

Wysyłając formularz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie zawartych w nim danych osobowych i informowanie Cię o działaniach Stowarzyszenia Otwarte Klatki zgodnie z naszą polityką prywatności.

Stowarzyszenie Otwarte Klatki

ul. Grottgera 16/1, 60-758 Poznań

KRS: 0000444120