24 lipca 2019

Weronika Pochylska: z RoślinnieJemy do Anima International

Dotychczasowa Head Development w kampanii RoślinnieJemy, Weronika Pochylska, przechodzi do międzynarodowej organizacji Anima International. Będzie odpowiadała za koordynację pracy zespołu “Plant Powered Production” – grona specjalistów zatrudnionych do promocji diety roślinnej.

Weronika Pochylska doświadczenie zdobywała m.in. w agencjach marketingowych Food Brand i Mediadem Consulting oraz w redakcjach Trójmiasto.pl, czy “Slowly Veggie!”.

Od dwóch lat rozwijała jedną z największych w Polsce kampanii społecznych związanych z dietą – RoślinnieJemy. Projekt bardzo szybko stał się popularny nie tylko wśród osób szukających porad i przepisów (profil kampanii na Instagramie obserwuje już ponad 43 tys. osób), ale i w świecie biznesu. Eksperci kampanii doradzają firmom w zakresie wprowadzania wegańskich posiłków, biorą udział w wydarzeniach branżowych (jesienią odbędzie się druga edycja Plant Powered Perspectives – konferencji poświęconej branży spożywczej organizowanej w ramach RoślinnieJemy), a także pomagają także organizacjom zagranicznym.

W ramach RoślinnieJemy Weronika wspólnie z zespołem rozwijała strategię kampanii i kolejne projekty, takie jak cykl wegańskich kolacji fine-diningowych “Chefs For Change”, koordynowała pracę wolontariuszy, doradzała firmom, tworzyła materiały informacyjne oraz dbała o rozwój mediów społecznościowych kampanii. Prowadziła też wykłady i brała udział w wielu panelach i dyskusjach, m.in podczas Food Show, Warsaw & Gdańsk Food Expo czy na Konferencji Banku Żywności.

Teraz Weronika przechodzi na podobne stanowisko – Head of Plant Based Campaigns – w międzynarodowej organizacji Anima International, działającej w Danii, Polsce, Norwegii, Rosji, Estonii, Łotwie, na Litwie, Białorusi i Ukrainie. Tworzony przez nią zespół “Plant Powered Production” będzie przygotowywał i udostępniał materiały dotyczące diety roślinnej, wspierał inne organizacje i aktywistów, a także wyznaczał kierunki działania głównie w krajach Europy Wschodniej.

Sama Weronika mówi: “Chciałabym być liderką, która potrafi łączyć siłę z wrażliwością, rozwagę z odwagą i wsparcie z zaufaniem.”.

Obserwuj nas

Bądź na bieżąco

Trzymaj z nami rękę na pulsie i dołącz do 4629 osób, którym zależy na losie zwierząt hodowanych przemysłowo.

Wysyłając formularz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie zawartych w nim danych osobowych i informowanie Cię o działaniach Stowarzyszenia Otwarte Klatki zgodnie z naszą polityką prywatności.

Stowarzyszenie Otwarte Klatki

ul. Grottgera 16/1, 60-758 Poznań

KRS: 0000444120