30 września 2021

Yves Saint Laurent i Brioni rezygnują z futer naturalnych

Francuska grupa holdingowa Kering ogłosiła, że od jesieni 2022 wszystkie jej marki przestaną używać futer naturalnych w swoich kolekcjach. Oznacza to, że już za rok wolne od futer będą dwie nowe marki – Yves Saint Laurent i Brioni.

W 2017 roku Gucci stał się pierwszą marką należącą do grupy Kering, która zobowiązała się do wycofania futra ze swoich kolekcji. Jej przedstawiciele podkreślali wtedy, że  społeczna odpowiedzialność jest dla marki jedną z najważniejszych wartości i to właśnie z tego powodu podjęta została decyzja o wycofaniu futer. W ślad za Gucci podążyły następnie inne domy mody, w tym Balenciaga, Alexander McQueen i Bottega Veneta.

Zgodnie z ogłoszonym oświadczeniem, wkrótce ostatnie marki należące do grupy, czyli Saint Laurent oraz Brioni także do nich dołączą. Jak ogłosił François-Henri Pinault, dyrektor generalny Kering, „nadszedł czas, świat się zmienił wraz z naszymi klientami, a luksus naturalnie musi się do tego dostosować”.

Kering to kolejny gigant branży modowej, który udowadnia, że przyszłość mody jest wolna od futer naturalnych i cierpienia zwierząt – mówi Julia Tylman, koordynatorka Sklepów Wolnych Od Futer – Z każdym rokiem pojawiają się na rynku kolejne etycznie produkowane alternatywy futer naturalnych. Globalnie już ponad 1500 firm oficjalnie zrezygnowało z futer. Mamy nadzieję, że wkrótce marki, które nadal sprzedają futra naturalne, wezmą przykład z Keringa – dodaje Tylman.

Sklepy Wolne Od Futer (ang. Fur Free Retailer) to kampania międzynarodowej koalicji Fur Free Alliance, która ma na celu zapewnienie konsumentom rzetelnych informacji na temat polityki sklepów w kwestii futer, pozwalając w ten sposób dokonywać świadomych i etycznych wyborów. Kampania promuje wyłącznie sprzedawców, którzy zobowiązali się pisemnie do niesprzedawania naturalnych futer oraz wszelkich dodatków futrzanych. Aktualnie do programu należy ponad 1500 firm, marek i projektantów z całego świata.

Pełną listę sklepów, które nie używają już futer w swoich kolekcjach, można zobaczyć na stronie Fur Free Retailer.

Źródło: https://edition.cnn.com/style/article/kering-bans-fur/index.html

Partnerem Monitorującym Media Stowarzyszenia jest

Obserwuj nas

Bądź na bieżąco

Trzymaj z nami rękę na pulsie i dołącz do 4629 osób, którym zależy na losie zwierząt hodowanych przemysłowo.

Wysyłając formularz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie zawartych w nim danych osobowych i informowanie Cię o działaniach Stowarzyszenia Otwarte Klatki zgodnie z naszą polityką prywatności.

Stowarzyszenie Otwarte Klatki

ul. Grottgera 16/1, 60-758 Poznań

KRS: 0000444120