22 sierpnia 2019

Zjedz schaboszczaka – uratuj zwierzaka

W najbliższą niedzielę obchodzony będzie Dzień Polskiej Żywności. Stowarzyszenie Otwarte Klatki zorganizowało z tej okazji nietypową akcję – miłośnicy polskiej kuchni będą mogli wesprzeć działalność organizacji, kupując wegańską wersję schabowego w wybranych warszawskich knajpach.

W akcji wezmą udział Lokal Vegan Bistro (Krucza 23/31), Vege Bistro (Kopernika 25), WypasAnie (Magiczna 16 lok.U9) i Praska (Brzeska 23). Złotówka z każdego sprzedanego tam w niedzielę bezmięsnego schabowego przekazana zostanie na cele statutowe Stowarzyszenia Otwarte Klatki, które zabiega o poprawę warunków życia zwierząt hodowlanych i zachęca do zwiększania liczby roślinnych posiłków w diecie.

Niedzielny benefit kierowany jest do każdego, kto popiera naszą działalność, ale także do osób, które są sceptyczne w stosunku do diety roślinnej, ponieważ czują duże przywiązanie do tradycyjnych smaków – mówi Gabriela Denisiuk ze Stowarzyszenia Otwarte Klatki, koordynatorka akcji – Jesteśmy pewni, że schabowe przygotowane przez współpracujące z nami lokale przekonają nawet największych niedowiarków, że wegańskie alternatywy dań mięsnych mogą być praktycznie nie do odróżnienia swoich pierwowzorów – dodaje.

W menu lokali biorących udział w akcji można znaleźć poza schabowym wegańskie wersje kotletów mielonych, pieczeni, kaczki, steków, kaszanki, a nawet śledzi czy tatara.

Obserwuj nas

Bądź na bieżąco

Trzymaj z nami rękę na pulsie i dołącz do 4629 osób, którym zależy na losie zwierząt hodowanych przemysłowo.

Wysyłając formularz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie zawartych w nim danych osobowych i informowanie Cię o działaniach Stowarzyszenia Otwarte Klatki zgodnie z naszą polityką prywatności.

Stowarzyszenie Otwarte Klatki

ul. Grottgera 16/1, 60-758 Poznań

KRS: 0000444120