Przekaż darowiznę

Starbucks zobowiązał się do wycofania jaj trójek

Regularnie piszemy o firmach, które podjęły decyzję o wycofaniu z użycia i sprzedaży jaj pochodzących z chowu klatkowego. Czas na kolejną dobrą wiadomość!

Tym razem największa sieć kawiarni na świecie zobowiązała się do wycofania jaj „trójek” ze swoich produktów. Oficjalne pismo zostało już opublikowane na stronie: http://www.starbucks.pl/responsibility/sourcing/produkty-w-naszych-kawiarniach

Starbucks wycofuje trójki

Z naszych rozmów ze Starbucks wynika, że prace nad wycofaniem jaj z chowu klatkowego trwają już od kilku lat.

Z dużą uwagą przyglądamy się procesowi przygotowania produktów dostarczanych do naszych kawiarni. Aktywnie wyszukujemy takich dostawców, którzy podobnie jak my, poważnie podchodzą do odpowiedzialnego zarządzania produkcją i dbałości o środowisko. Konsekwentnie dążymy do realizacji naszego celu, którym jest korzystanie wyłącznie z jaj bezklatkowych na wszystkich rynkach Starbucks do 2020 roku.

Podobne zobowiązania podjęły GREEN CAFE NERO oraz COSTA COFFEE. Uważamy, że warto wspierać takie marki, dlatego gdy poszukujecie dobrego miejsca na kawę, polecamy wybór kawiarni, którym nie jest obojętny los zwierząt.

Przeczytaj także: Trzynaście organizacji z całego świata walczy o lepsze warunki dla kurczaków hodowanych na mięso

Globalny trend podnoszenia dobrostanu kur niosek opanował już Polskę. Coraz więcej firm podejmuje decyzję o zmianach w kierunku lepszego traktowania zwierząt, a im więcej dużych marek dołączy do naszej kampanii, tym łatwiej przekonać kolejne. Dziś możemy pochwalić takie sieci jak Grycan, Tesco czy Hotel Orbis; są jednak też takie firmy jak ETNO CAFE, które do dziś nie opublikowały podobnej polityki. Jak widać sporo jeszcze pracy przed nami, ale wiemy, że nie jesteśmy sami.

Wasze wsparcie jest na wagę złota, każdy wasz głos w petycji, każda złotówka pomaga nam realnie zmieniać świat na lepszy, a przede wszystkim pomaga nam zminimalizować cierpienie zwierząt. Dziękujemy!

Chcesz nam pomóc w walce o dobro zwierząt? Dołącz do nas już dziś.

Dołącz!

Pomóż nam działać!

50 zł100 zł20 złinna kwota

Bądź na bieżąco

Trzymaj z nami rękę na pulsie i dołącz do grupy osób, którym zależy
na losie zwierząt hodowanych przemysłowo.