Hodowcy norek pokonani w sądach

Hodowcy norek pokonani w sądach

Kiedy w 2014 roku Rajmund Gąsiorek, obecnie prezes Polskiego Związku Hodowców i Producentów Zwierząt Futerkowych, właściciel wielu ferm norek w Wielkopolsce, wytoczył nam proces o zniesławienie, przypuszczam, że był pewny, że to wystarczy, żeby uciszyć garstkę głośnych obrońców zwierząt z Otwartych Klatek. Po jego stronie były pieniądze, polityczne wpływy i doświadczenie stawiania na swoim. Dobra...

Czytaj…
Warszawa poznaje kampanię Frankenkurczak

Warszawa poznaje kampanię Frankenkurczak

Od 1 lipca na niemal 80 nośnikach w Warszawie przechodnie mogą zobaczyć najważniejsze informacje dotyczące kampanii Frankenkurczak, poświęconej poprawie dobrostanu kurczaków hodowanych na mięso. Coraz więcej osób dowiaduje się jak wygląda hodowla brojlerów, które znaleźć można w każdym sklepie w Polsce. Dlaczego właśnie kampania „Frankenkurczak”? Kurczaki hodowane na mięso, czyli brojlery, są jednymi ze zwierząt,...

Czytaj…
Dlaczego warto iść na konferencję CARE w Warszawie?

Dlaczego warto iść na konferencję CARE w Warszawie?

W tym roku Otwarte Klatki organizują kolejną edycję konferencji na temat praw zwierząt w Europie. Wcześniejsze wydarzenia odbywały się między innymi w Pradze i Wiedniu i cieszyły się dużym zainteresowaniem. Co jednak wyróżnia CARE na tle innych konferencji i dlaczego warto być częścią tego wydarzenia?

Czytaj…
Fermy przemysłowe nie mają  przyszłości! Nowa petycja przeciwko przemysłowej hodowli zwierząt.

Fermy przemysłowe nie mają przyszłości! Nowa petycja przeciwko przemysłowej hodowli zwierząt.

W ostatnich latach w Polsce widoczny jest gwałtowny wzrost liczby budowanych ferm przemysłowych. Jednocześnie przemysł mięsny przerzuca ukryte koszty swojego funkcjonowania na zwierzęta, środowisko i społeczności lokalne, które zmusza do życia w uciążliwym sąsiedztwie. Nowa petycja Koalicji Społecznej Stop Fermom Przemysłowym ma na celu zatrzymać ekspansję ferm w naszym kraju.

Czytaj…
Największy happening uliczny Otwartych Klatek. Kampania „Frankenkurczak”

Największy happening uliczny Otwartych Klatek. Kampania „Frankenkurczak”

23 czerwca 2019 r. w południe na Rynku Głównym w Krakowie odbył się największy dotąd happening uliczny naszego stowarzyszenia. Ponad pięćdziesięciu aktywistów stanęło pod Ratuszem, trzymając na rękach jednodniowe martwe kurczaki – ofiary przemysłu mięsnego, które nie wytrzymały tempa hodowli przemysłowej.

Czytaj…
Kożdo kura je inkszo.

Kożdo kura je inkszo.

Jak sie zicniesz na placu i wejrzys sie na kury, jak lotajom, sznupiom za maszkytami, abo sie dychajom, to myślisz sie: piyrwyj tak boło i tak mo być. Fajnie popaczeć na te ptoki. Trocha piórów szkubiom, trocha dychajom, trocha paczom na ciebie i hned przilatujom jak mosz jakieś maszkyty.

Czytaj…
Jak pomagać zwierzętom, gdy już nas nie będzie?

Jak pomagać zwierzętom, gdy już nas nie będzie?

Czy zastanawialiście się, jak możecie zadbać o to, by Wasze przekonania i walka o dobro zwierząt trwały wiecznie? Jeśli los zwierząt hodowlanych jest dla Was istotny i chcielibyście razem z nami tworzyć świat wolny od ich cierpienia, przeczytajcie koniecznie jak nadać swojej ostatniej woli niesamowitą moc. 

Czytaj…
Przepowiadamy przyszłość – bez jaj….

Przepowiadamy przyszłość – bez jaj….

Oczywiście tytuł to żart, ale podobno w każdym żarcie jest ziarno prawdy. I to ziarno nie trafi się ślepej kurze, tylko przyszłym pokoleniom niosek, które nie poznają już życia w klatkach. Przeczytajcie podsumowanie raportu dotyczącego zmian na rynku spożywczym i w branży jajecznej. Jest nadzieja na zmiany i odesłanie systemu chowu klatkowego do lamusa.

Czytaj…
Na co Otwarte Klatki wydają pieniądze? Rok 2018

Na co Otwarte Klatki wydają pieniądze? Rok 2018

Na co Otwarte Klatki wydają pieniądze? Jak zarządzamy finansami? Jak wyglądają nasze roczne wydatki? Wiemy, że odpowiedzi na te pytania są bardzo ważne dla każdej wspierającej nas osoby. Dlatego przygotowaliśmy opis naszych wydatków z 2018 roku.

Czytaj…
Vegan Challenge –  Dieta roślinna wyzwaniem? Tylko w teorii

Vegan Challenge – Dieta roślinna wyzwaniem? Tylko w teorii

Prawdopodobnie każdy z nas przeżywał kiedyś taki moment, kiedy to zdecydował się coś w swoim życiu zmienić. Sam był, co prawda, co do tego przekonany, jednak jego otoczenie nie do końca go w tej decyzji wspierało. Może zabrakło mu wiedzy z jakiejś dziedziny, a być może po prostu motywacji – w efekcie wszystko „spalało na...

Czytaj…
Sodexo zadbało o los brojlerów

Sodexo zadbało o los brojlerów

4 dni – tylko tyle potrzebowała koalicja Open Wing Alliance, aby przekonać Sodexo do podniesienia wymagań dotyczących chowu kurczaków u swoich dostawców w całej Europie. Już dwa lata temu firma ogłosiła, że do 2024 roku wprowadzi taką politykę w Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie. Deklaracja nie obejmowała jednak krajów europejskich. Postanowiliśmy więc przekonać Sodexo, że brojlery...

Czytaj…
Cyrk bez zwierząt – Paweł Szroniak o prawdziwych wartościach sztuki cyrkowej

Cyrk bez zwierząt – Paweł Szroniak o prawdziwych wartościach sztuki cyrkowej

Centrum Biblioteczno-Kulturalne FAMA we Wrocławiu już po raz trzeci organizuje Festiwal Podwórkowy Cyrkopole, opierający się na zasadach nowego cyrku i niewykorzystujący w swoich spektaklach zwierząt.

Czytaj…

Bądź na bieżąco

Trzymaj z nami rękę na pulsie i dołącz do grupy osób, którym zależy
na losie zwierząt hodowanych przemysłowo.