Zastanawiasz się komu przekazać jeden procent podatku? Chcesz skutecznie przyczynić się do poprawy losu zwierząt? Szukasz szybkiego, a przy tym efektywnego sposobu na to, by pomóc w walce o ich dobro? Dowiedz się, jak dużo możesz zrobić, wspierając Otwarte Klatki jednym procentem Twojego podatku.

Zbliżający się czas rozliczeń podatkowych to bardzo dobra okazja, by w prosty sposób okazać znaczące wsparcie wobec naszych starań i walki o dobro zwierząt, dlatego warto byś poznał nasz KRS: 0000 444 120.

Dlaczego Twój 1 procent podatku przekazany Otwartym Klatkom ma tak duże znaczenie?

W naszej organizacji zwracamy szczególną uwagę na pragmatyczne podejście do podejmowanych działań i wyznaczanych celów. Bardzo dbamy o to, by wykorzystywać nasze zasoby i ofiarowane nam środki w możliwie najskuteczniejszy sposób. Z tego powodu działalność Otwartych Klatek opiera się na kilku filarach:

 • działamy tam, gdzie zwierzęta cierpią najbardziej,
 • podejmujemy decyzje na podstawie danych naukowych,
 • dążymy do zmian systemowych,
 • ciągle się doskonalimy – stawiamy na profesjonalizm.

Zobacz na co wydajemy pieniądze!

Jak przekazać 1% podatku?

To naprawdę proste! Wystarczy, że w odpowiednie miejsce wpiszesz nasz numer KRS 0000444120.

Wystarczy, że podasz numer KRS: 0000444120.
Nie musisz wpisywać żadnych dodatkowych informacji.

Jeżeli chcesz przekazać 1% na Otwarte Klatki po raz pierwszy, odwiedź naszą stronę https://www.otwarteklatki.pl/1procent/ – tam znajdziesz więcej informacji.

Jeżeli w zeszłym roku przekazałaś/eś swój 1% na Otwarte Klatki, w takiej sytuacji nie musisz nic zmieniać – nasze dane są już wpisane w Twoim zeznaniu podatkowym przygotowanym przez KAS. Informacja o wybranej Organizacji Pożytku Publicznego zostaje przepisana z Twojego zeszłorocznego zeznania.

uratowany lis Maciek/ fot. Andrew Skorwon

Działamy skutecznie!

Skuteczność Otwartych Klatek została doceniona przez Animal Charity Evaluators. Od lat jesteśmy w gronie najskuteczniejszych organizacji prozwierzęcych na świecie!

Każda, nawet najmniejsza kwota, przeznaczona na działalność Otwartych Klatek, przyczynia się do efektywnej walki o dobro zwierząt. Właśnie dlatego przyznanie nam 1% Twojego podatku ma ogromne znaczenie – siła takich drobnych gestów pozwala naszym wolontariuszom działać i rozwijać się we wszystkich kampaniach, które prowadzimy. 

Dlaczego przekazanie Otwartym Klatkom 1% Twojego podatku to jeden z najlepszych sposobów na walkę o lepszy los zwierząt?

 • To nic Cię nie kosztuje – ofiarujesz naszej organizacji 1% podatku, który w przeciwnym razie i tak trafiłby do Skarbu Państwa;
 • Masz wybór – sam zdecyduj która organizacja otrzyma Twoje wsparcie;
 • Pomagasz wolontariuszom jednej z najskuteczniejszych organizacji na świecie!
 • Jesteśmy transparentni – możesz przekonać się, jak wykorzystujemy nasze środki;
 • Możesz pomóc nam działać jeszcze skuteczniej;
 • Oddanie nam 1% podatku to żaden wysiłek, wystarczy wskazać nasz KRS;
 • Możesz być pewien, że Twoje wsparcie przyczyni się do poprawy losu zwierząt;
 • Nasi wolontariusze ciężko pracują, rozwijając kampanie Otwartych Klatek – jednak możemy osiągać sukcesy tylko wspólnie z naszymi Darczyńcami!
 • Poczujesz satysfakcję wiedząc, że razem z nami pomagasz zwierzętom!

Już dziś podejmij decyzję i wpisz w deklaracji podatkowej nasz KRS: 0000444120 i bądź częścią zmiany!

fot. Ela Radzikowska

Szczegółowe informacje na temat tego, w jaki sposób możesz przekazać naszej organizacji 1% podatku, znajdziesz na stronie:

Każdą darowiznę przekazaną na Otwarte Klatki możesz odliczyć od podatku!

Nie zapomnij o tej możliwości. Jeśli w ciągu roku zdarzyło Ci się wesprzeć zwierzęta darowizną, to każdą przekazaną złotówkę na Otwarte Klatki możesz odliczyć od podatku! Taką kwotę możesz odliczyć rozliczając się w formularzach PIT-36, PIT-37 oraz PIT-28 załączając PIT/0.

Darowiznę możesz odliczyć od podatku niezależnie od tego, w jaki sposób została przekazana: przelewem tradycyjnym, systemem płatności internetowej (np. Przelewy24) czy bezpośrednio z karty. Nie potrzebujesz do tego celu specjalnych dokumentów od organizacji. W przypadku darowizn finansowych wystarczy dowód wpłaty na rachunek płatniczy, który stanowi potwierdzenie przekazanej kwoty. Taki dowód wpłaty możesz wygenerować samodzielnie ze swojego konta bankowego.

Wystarczy, że zsumowaną kwotę przekazanych darowizn uzupełnisz w załączniku: PIT/0:

W PIT/0 wpisz w wierszu 11. (jak na obrazku) sumę przekazanych darowizn.
Jako Obdarowanego wskaż pełną nazwę: Stowarzyszenie Otwarte Klatki. Wpisz przekazaną kwotę darowizny. Jeśli przekazałeś darowizny na więcej organizacji, to możesz je dodać rozwijając “Dodaj informację o obdarowanym i o darowiźnie”.

Pamiętaj o tym wyjątkowym numerze: KRS: 0000444120. Wskaż go przekazując swój 1 % podatku, a zwierzęta będą Ci ogromnie wdzięczne!