Ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju możliwość składania rocznych rozliczeń została wydłużona do 1 czerwca. Nie wymaga to dodatkowych formalności, jednak jeśli jesteś osobą zatrudnioną na etat, po 30 kwietnia deklaracje składane są jako korekty. Jeśli nadal nie rozliczyłeś/aś swojego PIT-u, nie martw się! Masz jeszcze czas, w którym możesz to zrobić i uwzględnić wybraną organizację do przekazania swojego 1% podatku! 🙂

Nie trzeba składać ponownie deklaracji, możesz po prostu edytować poprzednią. Nie jest też prawdą, iż 1% z deklaracji wypełnionej po 1 maja nie jest przekazywany Organizacjom Pożytku Publicznego. Dlatego zwierzęta nadal na Ciebie liczą!

Norki na fermie futrzarskiej
Norki na fermie futrzarskiej, fot. Andrew Skowron

Dlaczego Otwarte Klatki ?

W 2017 roku Otwarte Klatki otrzymały tytuł Standout Charity. Po ocenie dokonanej przez Animal Charity Evaluators zostaliśmy wówczas wyróżnieni jako jedna z 12 najskuteczniejszych organizacji na świecie i pierwsza tego typu wywodząca się z Polski. W tym roku, po bardzo długim procesie weryfikacji, otrzymaliśmy tytuł TOP CHARITY pod szyldem Anima International – organizacji, którą założyliśmy i w której zrzeszamy nasze oddziały ze wszystkich krajów!

Oznacza to, że jesteśmy jedną z 4 najskuteczniejszych organizacji prozwierzęcych na świecie i pierwszą taką organizacją założoną w Polsce https://www.otwarteklatki.pl/media/informacje-prasowe/otwarte-klatki-wybrane-jedna-z-4-najskuteczniejszych-organizacji-prozwierzecych-na-swiecie

Nasze stowarzyszenie utrzymuje się ze składek i darowizn. Każda interwencja, którą przeprowadzamy, każde śledztwo, każda ulotka i biuletyn wymagają nakładu finansowego. Bez Twojej pomocy nigdy nie udałoby nam się wprowadzić zmian, których dokonaliśmy przez ostatnie kilka lat. Masz realny wpływ na to, co w przyszłości uda nam się wywalczyć dla dobra zwierząt!

Norka na fermie futrzarskiej
Norka na fermie futrzarskiej, fot. Andrew Skowron

Jak działamy?

  • Wydajemy broszury, raporty i ulotki na temat przemysłowego chowu zwierząt.
  • Publikujemy filmy i zdjęcia z polskich ferm.
  • Uczymy, jak łatwo przygotować dania roślinne.
  • Przekonujemy restauracje do poszerzenia oferty o dania roślinne.
  • Prowadzimy stoiska informacyjne.
  • Lobbujemy na rzecz zmian prawnych, poprawiających sytuację zwierząt.
  • Prowadzimy postępowania sądowe, dotyczące znęcania się nad zwierzętami.

Czego już dokonaliśmy?

W Otwartych Klatkach prowadzimy kampanie, poświęcone poprawie losu zwierząt hodowlanych, m.in. Jak one to znoszą? i Cena futra. W ramach nich wchodzimy w dialog z sieciami handlowymi i politykami oraz prowadzimy działania edukacyjne, interwencyjne i medialne. Poprzez kampanie RoślinnieJemy oraz Jasna Strona Mocy promujemy również dietę roślinną i ograniczanie konsumpcji produktów odzwierzęcych. 

Uratowaliśmy kilkanaście zwierząt z ferm futrzarskich, przekonaliśmy wielkie sieci handlowe do wycofania ze sprzedaży jaj z chowu klatkowego oraz marki odzieżowe do rezygnacji z używania futer naturalnych przy produkcji odzieży – a to tylko kilka z naszych osiągnięć, o których możesz przeczytać TUTAJ.

Aby dalej działać potrzebujemy Twojej pomocy!

Wystarczy przekazać 1% podatku na Otwarte Klatki – razem możemy więcej! 

1 procent na OK

Szczegółowe informacje na temat tego, w jaki sposób możesz przekazać naszej organizacji 1% podatku, znajdziesz na stronie: