Liczba lokali biorących udział w naszej kampanii RoślinnieJemy w Krakowie wciąż się powiększa i naprawdę jest z czego wybierać. Dlatego postanowiliśmy stworzyć top 10 naszych lokali na podstawie Waszych polubień na Facebooku!

1. Krowarzywa
Jedno z najbardziej znanych miejsc w Krakowie oferujące naprawdę fantastyczne burgery, do których możecie dobrać dodatkowy ser, a nawet wegański boczek. Co więcej, co tydzień ogłaszany jest burger tygodnia, dzięki czemu liczba burgerów do wypróbowania jest nieograniczona.

2. Pauza In Garden
Kawiarnia w Małopolskim Ogrodzie Sztuki w Krakowie organizująca wiele wystaw, koncertów czy imprez. Można tu przeżyć wiele ciekawych wydarzeń, a do tego napić się dobrej kawy i zjeść coś z wielu dostępnych opcji, ponieważ Pauza opiera swoje menu na kuchni wegańskiej i wegetariańskiej.

3. Hummus Amamamusi
Kto z nas nie lubi dobrego hummusu? 😉 Na Kazimierzu możemy doświadczyć ponad piętnastu smaków! Świetne miejsce nie tylko na śniadanie. Do hummusu warto zamówić Yerba Mate… albo wino, jeśli wpadliście po śniadaniu.
Hummus Amamamusi

4. Wesoła Cafe
Macie ochotę na dobrą kawę? Świetnie trafiłeś! Wesoła znajduje się niedaleko dworca głównego, to idealne miejsce na poranną kawę i śniadanie przed podróżą. Wielbiciele słodkości też znajdą coś dla siebie.

5. Vegab
Prawdziwy rarytas na roślinnej mapie Krakowa – w 100% roślinny! Można tu zjeść przepysznego wegańskiego kebaba, tortille, hot doga czy sushi burrito, a do tego zamówić smoothie, lemoniadę, a na końcu jeszcze ciasto.
Vegab jest w centrum Krakowa na trasie między rynkiem, a Kazimierzem. Idealne miejsce, żeby skoczyć w nocy na coś dobrego.

6. Cheder
Cheder to kawiarnia prowadzona przez Festiwal Kultury Żydowskiej. Wspaniałe miejsce, żeby odkryć nowe smaki i poznać inną kulturę. Menu jest naprawdę obszerne i znajdziemy w nim same opcje wegetariańskie i wegańskie. Warto też spróbować oryginalnej kawy parzonej w findżanie.

7. Youmiko Sushi
W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć kuchni japońskiej. Youmiko sushi oferuje nie tylko wiele zestawów sushi, ale też tradycyjne japońskie zupy. Wszystko przygotowane z największa precyzją cieszy nie tylko podniebienie, ale też oczy.

8. Zielone Tarasy
Zielone Tarasy wyróżniają się na pewno wspaniałym widokiem na Kraków. Nie ma to jak śniadanie z widokiem na Kościół Mariacki. Jest to dobre miejsce na obiad czy lunch, a naprawdę jest z czego wybierać. Codziennie mamy do wyboru inny zestaw dnia. Możemy zjeść tu śniadanie, tortillę czy pizzę.

9. Bonobo
Miejsce w samym sercu Krakowa. Idealne na wieczorne wyjście ze znajomymi. Do wyboru mamy wiele rodzajów piwa z browarów lokalnych i zagranicznych, ale też znajdziemy coś słodkiego. Na miejscu znajdziemy także księgarnie, więc po zakupie książki możemy od razu zacząć czytać jedząc wspaniałe ciasto.

10. Si Gela
Chcąc udać się naprawdę dobre lody bez zastanowienia powinniśmy zajrzeć do Si Gela! Do wyboru mamy całą lodówkę roślinnych lodów, zarówno w dobrze nam znanych smakach jak truskawkowe czy czekoladowe, ale też bardziej finezyjnych, które warto spróbować – marchewkowe czy migdałowe. Do tego co jakiś czas organizowane są imprezy tematyczne, kiedy można spróbować czegoś naprawdę szalonego.

Zachęcamy do odwiedzenia wszystkich naszych lokali i stworzenia swojej własnej listy 🙂
Roślinniejemy_otwarte_klatkiPozostałe lokale biorące udział w kampanii Roślinniejemy w Krakowie:
Piekarnia Złoty Chleb
C-2 Południe Cafe
Pierogi z Jasienicy foodtruck
Wielopole 3
Łąka Cafe
Kanton Dim Sum House
Sweet Life
Oriental Spoon
Pizzeria Vicenti
Szary Stół
Mo-Ja Cafe
Vincento Pedone Pizza Napoletana
U Lódmiły
Mazaya Falafel
Good lood
Free Farma Burgerownia Roślinna
Pub Loft
Cafe Młynek