ffa

W dniach 25-26.10 w Warszawie odbyła się międzynarodowa konferencja dotycząca przeciwdziałania przemysłowi futrzarskiemu. Jest to spotkanie Fur Free Alliance, międzynarodowej koalicji organizacji ochrony zwierząt. Ich wspólnym celem jest zakończenie wykorzystywania zwierząt w celu produkcji futer.  FFA zrzesza organizacje z 24 krajów (głównie kraje europejskie, ale też Chiny, Stany Zjednoczone czy Singapur). Polskę reprezentują Stowarzyszenie Otwarte Klatki i Fundacja Viva!.

Koalicja działa na różnych poziomach: lobbuje na rzecz korzystnych dla zwierząt rozwiązań prawnych i prowadzi akcje edukacyjne. Współpracuje też z przemysłem odzieżowym w ramach programu Fur Free Retailers, który ma za zadanie dostarczać konsumentom łatwo dostępne i wiarygodne informacje o firmach odzieżowych, które nie mają w sprzedaży futer naturalnych lub ich elementów. Stowarzyszenie Otwarte Klatki ma w planach wprowadzenie tego programu do Polski w najbliższym czasie.

ffaW ostatnim czasie FFA odnosi liczne sukcesy w walce z przemysłem futrzarskim na poziomie prawnym – największym jest wprowadzenie w zeszłym roku w Holandii całkowitego zakazu hodowli zwierząt na futra. Ponieważ w związku z tym hodowcy z Europy zachodniej przenoszą się do Polski, udział przedstawicieli naszego kraju w konferencji jest szczególnie istotny.

Dobrusia

27.10.2013