Kolejne miejsca w naszej kampanii RoślinnieJemy: Gdańsk i Władysławowo z opcjami roślinnymi.

Gdańsk

Soul Kitchen Pub

dołączyli do akcji ‪#‎RoślinnieJemy‬ z wybornymi zupami np. zupa miso czy ormiańska z morelą; daniami meksykańskimi, sałatkami i przekąskami typu hummus: klasyczny i z suszonymi pomidorami oraz bazylią. Jest także roślinne burrito w wersji XXL, którym najedzą się najgłodniejsi.

Coffee Perk

Gdańsk Oliwa – przyciąga do siebie klimatem z serialu “Friends” mają w ofercie wegańską kanapkę na włoskiej focacci z ajvarem, grillowanym bakłażanem, pomidorem, cebulą, ruccolą i balsamico. Z wegańskich deserów pojawiają się tofurniki, chia, tarty i jest mleko sojowe do kawy.

 

Restauracja La Fontaine/SUNRA

w Gdańsku, nieopodal Europejskiego Centrum Solidarności, w eleganckiej kamienicy i ze wspaniałym dziedzińcem, zaprasza także mięsożerców na dania wegańskie, które swą “pyszność” zawdzięczają wyjątkowej pieczeni SUNRA: odżywczej, bogatej w witaminy i minerały, białko i błonnik!
 

 Władysławowo

Kafe Roza – działa tylko w sezonie letnim!

Trochę skryta w małej uliczce – sezonowa restauracja pensjonatu we Władysławowie przy drodze na plażę, kusi wieloma opcjami roślinnymi: zupy, musli, placki z owocami, falafel, burrito, makaron z sosem z cukinii i pomidorów, kotlety z selera i płatów owsianych oraz lodami: sorbety np. śliwkowe oraz na mleku kokosowym … czekoladowe są wyśmienite.

Marta Kasprowicz