2 września 2019

Protesty w całej Polsce mają przekonać markę Deni Cler do rezygnacji z futer

Pod koniec lipca Stowarzyszenie Otwarte Klatki rozpoczęło kampanię skierowaną do Deni Cler Milano – powodem są futra naturalne obecne w kolekcjach marki, które według przedstawicieli organizacji oznaczają wspieranie okrucieństwa wobec zwierząt. Aktywiści organizują protesty w całej Polsce.

Przez cały ubiegły tydzień w ramach kampanii odbywały się protesty w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Szczecinie, Gdańsku, Rzeszowie i Lublinie. Stowarzyszenie krytykuje postawę firmy i zapowiada ciąg dalszy działań.

 

Nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi ze strony Deni Cler Milano. Ewidentnie marka próbuje przeczekać naszą kampanię. Ale zarząd firmy nie zdaje sobie sprawy, jak bardzo widok zamkniętych w brudnych klatkach lisów czy norek może motywować do działania – zakładam, że nikt z osób decyzyjnych w Deni Cler Milano tego nie widział – komentuje Marta Jarosiewicz, Koordynatorka Kampanii Biznesowych ze Stowarzyszenia Otwarte Klatki.

 

Firma działa na rynku od 46 lat i posiada sieć sprzedaży z 33 salonami w całej Polsce. Czy ugnie się pod naciskiem aktywistów? Do tej pory dedykowaną akcji petycję podpisało już prawie 4 tysiące osób.

 

Nie byłby to pierwszy przypadek podjęcia przez markę modową tego rodzaju decyzji w wyniku silnych nacisków ze strony obrońców zwierząt – kilka miesięcy temu, po długich protestach ekologów, z futer zrezygnowała PRADA. W sumie na taki krok zdecydowało się już ponad 1000 marek modowych zrzeszonych w programie Fur Free Retailer, m.in. Armani, Gucci, Versace, Burberry, Chanel i Michael Kors.

 

Aktywiści z organizacji Otwarte Klatki są dobrej myśli: Nie zakładamy, że za decyzjami Deni Cler Milano stoi ktoś ze złymi intencjami. Myślimy raczej, że ciągła obecność futer w kolekcjach marki wynika z niewiedzy, jak wiele zwierząt potwornie cierpi z tego powodu. Mamy nadzieję, że Deni Cler zdecyduje się na empatię – podsumowuje Jarosiewicz.

Dodatkowe materiały:

Petycja do Deni Cler Milano: https://www.otwarteklatki.pl/denicler/

Zdjęcia z protestów: https://drive.google.com/drive/folders/1yN0T6vG6dYXSkbYVapO5dHu7wpM25iux?usp=sharing

Nagranie z protestu w Krakowie: https://www.youtube.com/watch?v=yo4Cm8wpsIk


Partner Monitorujący Media Stowarzyszenia: 

Obserwuj nas

Bądź na bieżąco

Trzymaj z nami rękę na pulsie i dołącz do 4629 osób, którym zależy na losie zwierząt hodowanych przemysłowo.

Wysyłając formularz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie zawartych w nim danych osobowych i informowanie Cię o działaniach Stowarzyszenia Otwarte Klatki zgodnie z naszą polityką prywatności.

Stowarzyszenie Otwarte Klatki

ul. Grottgera 16/1, 60-758 Poznań

KRS: 0000444120