Śledztwa

Czym są śledztwa?

Śledztwa od początku powstania Otwartych Klatek stanowiły fundament działania stowarzyszenia. Na przestrzeni lat charakter, sposób działania zespołu śledczego, zmienił się i ewoluował, podobnie jak jego skład. Niezmiennie jednak poprzez śledztwa pokazujemy to, czego nie pokażą nam hodowcy, ujawniamy prawdę zza murów, krat hodowli i ferm. “Nie ma zgody na przemoc wobec zwierząt, przedmiotowe ich traktowanie oraz wykorzystywanie dla zysku”.

Zobacz nasze ostatnie śledztwa

"Polski smród, holenderskie zyski"

Śledztwo przeprowadzone na fermie norek w Lubiszynie, należącej do potentata, holenderskiej rodziny Van Ansem, jednego z największych koncernów futrzarskich. Misza pracował na przełomie listopada i grudnia 2023 na fermie norek. To, co tam zobaczył i to, co udało mu się zarejestrować, mrozi krew w żyłach!

"Zdychy"

Śledztwo przeprowadzone na fermie kur niosek w Wiosce należącej do największego producenta jaj w Unii Europejskiej – Ferm Drobiu Woźniak. Aktywiści śledczy zatrudnili się pod przykrywką na fermie i przez 6 tygodni dokumentowali swoją swoją pracę na fermie.

"Śledztwo w ubojni Józan"

Za pomocą drona, aktywiści śledczy udokumentowali proces rozładunku zwierząt przywiezionych na ubój w Zakładach Mięsnych Józan w Rzeniszowie. Materiał pokazuje, że podczas wyładunku zwierząt dochodziło do regularnego znęcania się nad nimi. Materiał został opublikowany przez Uwaga TVN.

Nie bądź obojętny

Jeśli jesteś świadkiem sytuacji takich jak: znęcanie się nad zwierzętami, łamanie praw pracowniczych na fermach lub w ubojni lub nieprawidłowości związanych z bezpieczeństwem żywności opowiedz nam swoją historię.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami:

sledztwa@otwarteklatki.pl

Stowarzyszenie Otwarte Klatki

ul. Grottgera 16/1, 60-758 Poznań

KRS: 0000444120