Futra jako symbol luksusu są szczególnie uwielbiane przez show biznes. Na całym świecie wiele aktorek i aktorów, muzyków i celebrytów chętnie pokazuje się w stylizacjach zawierających naturalne futra. Wydaje się, że świat show biznesu jest z nimi nierozerwalnie związany. Jednak są gwiazdy, które nie tylko nie noszą futer, ale aktywnie się im sprzeciwiają, dając przykład godny naśladowania. 

Charlize Theron

„Jeśli nie włożyłbyś na siebie futra ze swojego psa, nie zakładaj żadnego innego”. 

Charlize Theron wzięła udział w kampanii organizowanej przez PETA, w której podkreśla, że jedyna różnica między naszymi pupilami i zwierzętami hodowanymi na futra, to to, jak je traktujemy. Aktorka aktywnie sprzeciwia się branży futrzarskiej, która jest źródłem ogromnego cierpienia dla zwierząt i nie zgadza się, by poświęcać je w imię mody. 

Charlize Theron
Charlize Theron, źródło: elle.pl

Olivia Munn 

“Kto potrzebuje futra, by czuć się pięknym?” 

Aktorka Olivia Munn nie tylko sprzeciwia się noszeniu futer, ale zachęca do obejrzenia wideo (https://investigations.peta.org/chinese-fur-farms/), na którym wyraźnie widać, jak na jednej z chińskich ferm traktowane są zwierzęta przeznaczone na futro. Apeluje, by szerzyć wiedzę na ten temat: „Daj znać swojej rodzinie i przyjaciołom, nie co na sobie noszą, ale kogo”. 

Olivia Munn, źródło: WWD.com

Kim Kardashian West 

Choć Kim Kardashian West może niekoniecznie kojarzyć się z ruchem walczącym o prawa zwierząt, to w kwestii prawdziwych futer ma bardzo ugruntowane poglądy. Choć kiedyś nosiła naturalne futra, to swoją pokaźną kolekcję wymieniła na sztuczne odpowiedniki i nie ma zamiaru oglądać się za siebie. 

Kim Kardashian West
Kim Kardashian West, źródło: harpersbazaar.com

Sir Paul McCartney

„Jakże okrutni jesteśmy jako gatunek dla innych mieszkańców Ziemi”. 

Muzyk znany jest od lat ze swojej działalności na rzecz zwierząt. Jednak jego początki wcale nie były takie chlubne i również on pokazywał się w naturalnych futrach. Tłumaczy, że dzięki temu doskonale rozumie, że kiedy gwiazdy zaczynają zarabiać pierwsze poważne pieniądze, chcą się popisać i zakładają najdroższe futra i biżuterię. „Problem polega na tym, że futro okupione jest krzywdą zwierząt”. Muzyk zrozumiał swój błąd i teraz aktywnie walczy o prawa zwierząt. 

Paul McCartney
Paul McCartney, źródło: rockkompas.pl

Stella McCartney

“Myślę, że przemysłowi modowemu wiele uchodzi na sucho, nawet morderstwo. Futra to najbardziej niepotrzebna rzecz na świecie”. 

Projektantka jest jedną z pionierek w tworzeniu kolekcji pozbawionych naturalnych futer, a w jej ślady poszło już wiele domów mody. Stella McCartney udowodniła, że można stworzyć linię futer, która nie przyczynia się do „torturowania bezbronnych zwierząt”. Jej kolekcja Fur Free Fur, nie tylko nie szkodzi zwierzętom, ale jest też bardziej przyjazna planecie, niż tradycyjne sztuczne futra. 

Stella McCartney
Stella McCartney, źródło: Vogue Australia

“Wolę chodzić nago niż w futrze”

Pod takim hasłem została zorganizowana kampania sprzeciwiająca się hodowli zwierząt na futra, w której udział wzięło wiele gwiazd. Pozując do rozbieranych zdjęć, celebryci z całego świata podkreślają, że w futrach nie ma nic seksownego. Wśród nich znalazły się m.in. Joanna Krupa, Pamela Anderson, Eva Mendes i Pink.